Hafty Mulina Nici Przybory

Tu prezentujemy przybory do różnych technik haftu, od haftu krzyżykowego, przez Richelieu, hardanger, do cieniowanego.
Dostępne są wszystkie rodzaje muliny, tzn. Ariadna, Anchor Coats, DMC, Madeira. Mamy wszystkie rozmiary igieł do haftu oraz tamborki, ramkotamborki i ramki do haftowanych miniatur. Tutaj znajdziecie także tkaniny do różnego rodza...

Tu prezentujemy przybory do różnych technik haftu, od haftu krzyżykowego, przez Richelieu, hardanger, do cieniowanego.
Dostępne są wszystkie rodzaje muliny, tzn. Ariadna, Anchor Coats, DMC, Madeira. Mamy wszystkie rozmiary igieł do haftu oraz tamborki, ramkotamborki i ramki do haftowanych miniatur. Tutaj znajdziecie także tkaniny do różnego rodzaju haftów. Jeśli nie macie pewności, co wybrać - dzwońcie.
Jeśli to tylko możliwe, zapraszamy do naszej stacjonarnej pasmanterii w Łodzi, Al. Piłsudskiego 109 - największy wybór przyborów i surowców.

Więcej

Hafty Mulina Nici Przybory 

Jest 949 produktów.

Podkategorie

cekiny blaszki kamyki

Cekiny, blaszki, kamyki, płaskie elementy, kamienie akrylowe do przyszywania. Tutaj są elementy, które ze zwykłej bluzki uczynią estradową kreację. Możesz świecić, możesz lekko błysnąć albo tylko dyskretnie zamigotać. Każdą z ozdób można łatwo przyszyć. Cekiny wyglądają rewelacyjnie a gdy do ich zabezpieczenia użyjemy dodatkowo koralików, to z pewnością będą się znacznie lepiej trzymać.

haft: kanwy drukowane

Haft krzyżykowy to jedna z najstarszych metod ozdabiania odzieży i rzeczy domowego użytku. Polega na wypełnianiu nićmi oczek tkaniny przez krzyżowanie dwóch pasm muliny. Mulinę, czyli bawełnianą nić złożoną z 6 włókien, można dzielić. Można haftować 1., 2., 3. nitkami aż do 6. Grubość nici dobieramy do gęstości kanwy i rodzaju wzoru.
Gęstość kanwy określa się liczbą oczek na odcinku 10cm lub 1 cala. Najczęściej używanymi kanwami, szczególnie w szkołach są 11" czyli 44 oczka na 10cm i 14" czyli 54 oczka na 10cm. Im wyższa liczba oczek, tym gęstsza kanwa. Aż do tkanin niepoliczalnych.
Wtedy aby wyhaftować ulubiony wzór zapraszamy tutaj - po kanwę do wypruwania.

Dla osób początkujących w sztuce haftu krzyżykowego polecamy wzory kwiatowe. :) Łatwiej ukryć ewentualne pomyłki.
Niektóre pejzaże mogą sprawiać kłopoty a portrety to już poważne wyzwanie.

Do nanoszenia wzorów na kanwę używa się farb drukarskich, które jednak w kontakcie z wodą mogą się odbarwiać. Dlatego żaden z producentów nie rekomenduje  prania kanwy po wyhaftowaniu.
Do kanwy sztywnej nie używa się tamborka. Haftujemy "w ręku" starając się unikać pocierania wzoru.

Jeśli chcecie o coś zapytać, nie obawiajcie się pytać w każdej naszej pasmanterii. Jeśli nie znamy odpowiedzi, na pewno się dowiemy.

Zapraszamy na zakupy i życzymy niezapomnianych emocji przy haftowaniu i doświadczaniu piękna.

mulina DMC

465 kolorów muliny DMC z wysokogatunkowej, długowłóknistej przędzy bawełnianej, doskonała nić do haftu. Mulina DMC składa się z 6 nici, które można rozdzielić i haftować mniejszą ich ilością. W każdym motku znajduje się 8 metrów nici.
W kolekcji nici do haftu DMC znajdziemy też mulinę satynową, glow in the dark czyli świecącą w nocy i taką, którą należy haftować biżuterię.
Z muliną DMC ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 949 elementów

Przejdź do góry