Akcesoria do maszyn do szycia

Akcesoria do domowych maszyn szyjących podzieliliśmy na podgrupy. W pierwszej znajdziecie m.in. części, paski, szpulki, żarówki, oliwę do maszyn. W drugiej umieściliśmy igły maszynowe. W trzeciej są stopki do maszyn. 
Jedna z bardziej rozczarowujących rzeczy i spowalniających pracę to zbyt mała liczba szpulek do bębenka. Warto zadbać o to, aby m...

Akcesoria do domowych maszyn szyjących podzieliliśmy na podgrupy. W pierwszej znajdziecie m.in. części, paski, szpulki, żarówki, oliwę do maszyn. W drugiej umieściliśmy igły maszynowe. W trzeciej są stopki do maszyn. 
Jedna z bardziej rozczarowujących rzeczy i spowalniających pracę to zbyt mała liczba szpulek do bębenka. Warto zadbać o to, aby mieć tych szpuleczek wystarczająco dużo. Gdy nawinięte już kolory tylko czekają na pomysły, wtedy nic nie ogranicza naszej kreatywności. A gdy jeszcze dysponujemy igłami maszynowymi i stopkami do maszyny szyjącej o odpowiedniej funkcjonalności to nasze szycie jest już całkiem swobodne i profesjonalne.

Więcej

Akcesoria do maszyn do szycia 

Jest 29 produktów.

Podkategorie

akcesoria i części do...

Szpulki do bębenków i same bębenki można u nas zamówić nawet po 1 sztuce. Jeśli nie wiesz, jaka igła, szpulka, bębenek czy pasek napędowy pasują do maszyny, na której szyjesz, napisz do nas. Podaj model maszyny, podpowiemy, która część pasuje. Podstawowe marki, takie jak Łucznik, Singer, Janome, Brother, wpisaliśmy w opisy produktów. Jednak, często piszecie o innych domowych maszynach szyjących a czasami o maszynach przemysłowych czy owerlokach, do których potrzebne są igły z okrągłą kolbą lub igły z krótszą kolbą.
Igły maszynowe i stopki do maszyn znajdziesz w oddzielnej podkategorii.

igły do maszyn szyjących

Igły do domowych maszyn szyjących to tzw. igły półpłaskie. Sporadycznie pojawiają się modele maszyn, w których używane są igły z okrągłą kolbą. Igła półpłaska to taka, której kolba jest z jedne strony wypukła a z drugie płaska. Można to zobaczyć na naszych zdjęciach produktowych lub na żywo, w pasmanterii.
Mamy w ofercie igły cenionych producentów, m.in. Schmetz, Groz Beckert, Organ.
Igły różnią się od siebie funkcjonalnością. Podstawowe dwa parametry, które warto znać, to przeznaczenie igły i jej grubość.
Wyróżniamy igły do tkanin, do dzianin, do grubych płócien, np. do jeansu i igły do skóry.
Grubości to 60-70-75-80-90-100-110-120-130. Im wyższa liczba tym igła jest grubsza.
Jak łatwo zauważyć liczba 90 to środek numeracji. To najbardziej uniwersalna igła.
Warto wiedzieć jednak, że im cieńsza tkanina, tym cieńszej igły wymaga. Po prostu zbyt gruba igła rozepchnie w tkaninie otworki.

Igły do dzianin polecamy tym, którzy chcą się zabrać za przeszycia T-shirtów, pidżam, dresów, odzieży z koronkami, swetrów, bielizny, odzieży sportowej, właściwie każdej odzieży dzianinowej.
Igły do dzianin mają na końcu mikroskopijną kuleczkę zamiast ostrza, jak w przypadku igieł do tkanin. To rozwiązanie pozwala na przejście igły pomiędzy włóknami dzianiny bez ich rozcinania. To bardzo istotne przy szyciu dzianin aby włókna przędzy nie zostały uszkodzone. Nie lecą wtedy oczka. Gdy dzianina ma przecięte włókna, bardzo ważne jest aby w ramach naprawy "załapać" wszystkie oczka bo bez tego nawet naklejenie aplikacji na istniejące uszkodzenie może nie przynieść pożądanego efektu.

Wśród oferowanych igieł znajdziecie igły do tkanin trudnych, delikatnych - do microfibry. Takie igły warto mieć pod ręką gdy szyjemy firanki, szyfonowe zasłonki, tzw. "uciekające" tkaniny.
Są także igły podwójne i potrójne. Te służą do ściegów ozdobnych. Do szycia podwójną igłą potrzebujemy dodatkowego trzpienia na szpulkę nici.

Do ściegów ozdobnych można także wybrać igłę do mereżki - pięknego ściegu do wykończenia delikatnej bawełny lub igły do haftowania.

Dla lepszej orientacji użytkowników, producenci wprowadzili kolorowe oznaczenia igieł. Kolory nanoszone są na kolbach najczęściej w formie barwnych kropek.

do maszyny domowej MODEL 315

29,27 zł Netto
Dostawa: 1 do 4 dni
W sprzedaży

w komplecie 2 szt śrubokręty pasują do igielnicy i do bębenka

10,16 zł Netto
Dostawa: 1 do 4 dni
W sprzedaży
Pokazuje 1 - 29 z 29 elementów

Przejdź do góry